Linnaseudun Hankesanomat kertoo menneestä rahoituskaudesta

Linnaseutu ry julkaisee Hankesanomat alueensa sanomalehdissä huhtikuussa

Hankesanomissa kerrotaan Leader-toiminnan tuloksista Hämeenlinnassa, Hattulassa ja Janakkalassa rahoituskausilla 2014-2022. Mukana tietenkin yleistietoa Leaderistä, toiminnanjohtajan terveiset viime kauden toiminnasta, onnistuneita hanke-esimerkkejä ja hanketoimijoiden kokemuksia Leader-rahoituksesta. Lämmin kiitos kaikille haastateltaville ja yhteistyökumppaneille.

Viime kauden aikana aloitimme myös Europe Direct Häme & Pirkanmaan toiminnan yhdessä Leader Pirkan Helmen kanssa ja siitä muistutus viimeisellä sivulla.

Hankesanomat esillä koko toimialueella

Linnaseudun Hankesanomat ilmestyy liitelehtenä huhtikuussa neljässä Linnaseudun toimialueen sanomalehdessä: Keski-Hämeessä torstaina 3.4., Hämeen Sanomissa lauantaina 5.4., Hämeenlinnan Kaupunkiuutisissa keskiviikkona 9.4. ja Janakkalan Sanomissa torstaina 10.4. Hankesanomat-projekti on toteutettu Euroopan maaseudun kehittämisen maatalousrahaston avulla. Voit tutustua julkaisuun täällä.

 

Linnaseudun HankeSanomat -julkaisun kansikuva. Kuvassa on vihreä Leader-logo, Euroopan unionin ja maaseuturahaston logot sekä teksti "Leader-toiminnan tuloksia rahoituskausilta 2014–2022".