Linnaseutu vuoteen 2019 uuden puheenjohtajan voimin

Linnaseutu ry:n hallitus starttaa uuteen vuoteen 2019 seuraavanlaisella kokoonpanolla 13. marraskuuta 2018 pidetyn vuosikokouksen päätöksen mukaisesti:

Uudeksi hallituksen puheenjohtajaksi valittiin Jouni Lehtonen Hauholta (varajäsen Veikko Rantanen).

Hallituksen uusiksi jäseniksi valittiin Suvi Mäkelä (varajäsen Antti Sipilä) ja Jarmo Mäki-Uuro (varajäsen Leena Pietilä).

Erovuoroisista hallitukseen valittiin jatkamaan edelleen Ismo Hannula (varajäsenenä Markku Rimpelä), Botond Vereb-Dér (varajäsenenä Sanni Hallanvaara) ja Reija Nevala (varajäsenenä Antti Leinikka).

Muut hallituksen jäsenet ovat Raija Kirjavainen (varajäsen Pekka Verho), Tomi Kesälahti (varajäsen Antti Kokkonen), Outi Koskinen (varajäsen Jaana Lamberg), Seppo Kopra (varajäsen Nina Aitola), Osmo Tokeensuu (varajäsen Tanja Matikainen) ja Riina Palmu (Varajäsen Outi Pohjanvirta).

Hämeen ELY-keskuksen edustajana hallituksessa toimii Tuija Hippeläinen.

Hallitus pitää järjestäytymiskokouksensa alkuvuodesta 2019.

Hallituksen jäsenet ja henkilökohtaiset varajäsenet valitaan yhdistyksen syyskokouksessa kolmeksi vuodeksi kerrallaan. Sama henkilö voi olla yhdistyksen hallituksen jäsenenä enintään kaksi peräkkäistä  täyttä toimikautta eli yhteensä 6 vuotta.