Linnaseutu ry:lle uusi puheenjohtaja

Linnaseutu ry:n sääntömääräinen syyskokous on tiistaina 9.11.2021 valinnut yhdistyksen uudeksi puheenjohtajaksi Ulla Harjun Janakkalasta.

Kokouksessa valittiin uusiksi hallituksen jäseniksi erovuoroisten Ismo Hannulan, Botond Vereb-Derin ja Reija Nevalan tilalle Launo Haapamäki Hämeenlinnasta, Kristiina Ruuskanen Kalvolasta ja Jenni Kunnaala Rengosta. Suvi Mäkelä, Jarmo Mäki-Uuro ja väistyvä puheenjohtaja Jouni Lehtonen jatkavat hallituksen jäseninä.

Hallituskokoonpano vuodelle 2022
Puheenjohtaja Ulla Harju, Janakkala (varajäsen Tomi Kesälahti)
Launo Haapamäki, Hämeenlinna (varajäsen Tarja Mikkola)
Kristiina Ruuskanen, Kalvola (varajäsen Seija Rantonen)
Jenni Kunnaala, Renko (varajäsen Vuokko Jokinen)
Suvi Mäkelä, Tuulos (varajäsen Antti Sipilä)
Jarmo Mäki-Uuro, Hämeenlinna (varajäsen Leena Pietilä)
Jouni Lehtonen, Hauho (varajäsen Veikko Rantanen)
Jari Salmela, Hattula (varajäsen Seppo Kopra)
Meiju Honkavuori, Hattula (varajäsen Arja Viitaniemi)
Eeva Forsström, Janakkala (varajäsen Suvi Mustonen)
Marko Ahtiainen, Janakkala (varajäsen Pirjo Alijärvi)
Raija Kirjavainen , Hauho (varajäsen Pekka Verho)

Muita henkilöstömuutoksia
Linnaseudun pitkäaikaisen koordinaattorin, Johanna Henttisen siirtyessä toiselle työnantajalle hallitus valitsi Heikki Konsalan yhdistyksen projektikoordinaattoriksi ja Karita Soittilan viestintäsuunnittelijaksi. Yhdistys toivottaa Johannalle onnea uudelle urapolulle.