Parolan Visa haastaa koko perheen futaamaan!

Urheiluseura Parolan Visa on saanut Koko perhe futaamaan -kehittämishankkeeseensa rahoitusta Linnaseudulta. Hankkeen myötä seuralle saadaan kehittämispäällikkö, joka innostaen ja kokemuksensa kautta vastaa lasten ja nuorten pitkäjänteisestä liikunnasta yhdistyksen sisällä. Valmentajien ja toimihenkilöiden kouluttaminen, ohjaaminen ja tukeminen ovat myös kehittämispäällikön tärkeitä tehtäviä. Hankkeen tavoitteena on sitouttaa lapset harrastuksen pariin samalla lisäten perheiden yhteistä aikaa ja tekemistä. Hankkeessa panostetaan myös päiväkoti- ja kouluyhteistyön kehittämiseen. Tavoitteena on luoda valmennuslinjauksia ja harrastajapolkumalleja erilaisille jalkapallon ja futsalin harrastajille.

Tsemppiä Parolan Visalle tärkeään yhteisölliseen hankkeeseen!

Tutustu yhdistyksen toimintaan: https://parolanvisa.fi/